• Kategorie
  • Szukaj
  • Układ paliwowy

Układ paliwowyw motocyklu odpowiada za magazynowanie i filtrowanie paliwa a także dostarczanie go do silnika - jest związany z przepływem paliwa od zbiornika do komór jednostki napędowej. Układ paliwowy motocykla ma także wpływ na ilość paliwa, ciśnienie oraz jego skład (czystość). Przekłada się bezpośrednio na poziom wydajności pracy silnika a wszelkie, nawet niewielkie uszkodzenia, uniemożliwiają jego poprawną pracę.

DYSZA 80 GAŹNIKA 6MM Średnica gwintu: M6, Średnica otworu: 80. Pasuje do: Aiyumo Young 50 Aprilia Gulliver 50/Aprilia Rally 50/Aprilia Scarabeo 50/Aprilia So...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
3.00
szt. Do przechowalni
KRANIK PALIWA BEZ NAKRĘTKI Pasuje do: APRILIA all 50 Scooter mod. 1993/98 GILERA Ice, Stalker, Stalker DD, Easy Moving, Storm MALAGUTI Cr...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
15.00
szt. Do przechowalni
KRÓCIEC GAŹNIKA 2T Pasuje do: FOCUS, F-ACT
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
19.00
szt. Do przechowalni
KRANIK PALIWA PRZELOTOWY ATV Średnica końcówek na wężyki: Ø 5mm
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
15.00
szt. Do przechowalni
ŁĄCZNIK GUMOWY KRÓCIEC GAŹNIK 2T Pasuje do: HURRICANE 
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
12.00
szt. Do przechowalni
Korek wlewu paliwa Accel KTM to  akcesoryjny dodatek, który nie tylko zastępuje oryginalny plastikowy korek do zbiornika paliwa, ale również poprawia wygląd i ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
119.00
szt. Do przechowalni
ELEKTROZAWÓR GAŹNIKA SSANIA Pasuje do: FOCUS F-ACT
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
35.00
szt. Do przechowalni
ELEKTROZAWÓR SSANIA 2T KRÓTKI PRZEWÓD Pasuje do: EXACTLY 
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
29.00
szt. Do przechowalni
ELEKTROZAWÓR SSANIA ATV250 KOD SILNIK - 172MM Pasuje do: ATV Chińskie 200 4T/ATV Chińskie 250 4T/ATV Chińskie Bashan BS250S-11B 250/ATV Chińskie Bashan BS250S-24 ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
59.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
35.00
szt. Do przechowalni
GAŹNIK MINI POCKET Średnica przepustnicy: 14mm Rozstaw otworów mocujących: 38mm
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
59.00
szt. Do przechowalni
GAŹNIK 110 CCM ZE SSANIE RĘCZNE 4T Średnica przepustnicy: 15mm Pasuje do:   CZOPER,
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
89.00
szt. Do przechowalni

Motocyklowy układ paliwowy- części

Aby silnik optymalnie działał trzeba mu dostarczyć odpowiednią mieszankę paliwa i powietrza. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zarówno mieszanka zbyt uboga, jak i zbyt bogata, utrudnia spalanie paliwa i osiąganie najwyższej mocy. W gaźniku następuje dawkowanie paliwa i mieszanie z powietrzem, dlatego też konieczna jest jego regulacja-  wykonywana cykliczne, przy określonych przez producenta przebiegach.

Jak zbudowany jest układ paliwowy?

Zaczynając od poziomu komory paliwowej, na pierwszy plan wysuwa się pompa paliwa - to ona odpowiada za właściwą ilość i ciśnienie transportowanego dalej paliwa. Równie ważna część, która oczyszcza paliwo z brudu, to filtr. Jakiekolwiek problemy z filtrem paliwa mogą znacząco zaszkodzić kolejnym elementom układu. Mechanizmy, które dostarczają paliwo do silnika to m.in. wtryskiwacze. Układ wtrysku silnika powoli wypiera gaźniki, które były stosowane jako pierwsze i charakteryzują się prostszą konstrukcją. Nieskomplikowana budowa to zdecydowanie zaleta w momencie pojawienia się uszkodzenia. Minusem jest jednak potrzeba częstej kontroli i bieżące reagowanie na najmniejsze odstępstwa. Brak reakcji w porę może prowadzić w szybkim czasie do uszkodzenia silnika.

Gaźnik motocyklowya układ wtrysku paliwa

Nowsze modele jednośladów mają układ wtrysku, niemniej po drogach nadal porusza się wiele skuterów i motocykli posiadających gaźnik. Gaźnik motocyklowy do prawidłowego działania wymaga montażu kranika wukładzie paliwowym. Montaż kranika paliwowego pozwala na kontrolę przepływu paliwa.

Kranik paliwowy motocykla

Kranik paliwa odpowiada zarówno za wyeliminowanie ryzyka niekontrolowanego wypływu paliwa ze zbiornika podczas postoju pojazdu, jak i zapewnia jego dopływ do gaźnika, gdy silnik pracuje. Jeśli zależy Ci na sprawdzeniu poziomu baku paliwowego, kranik także może okazać się pomocny. Nowsze wersje kraników umożliwiają zalanie zbiornika w gaźniku albo spuszczenie paliwa ze zbiornika.

Na rynku nadal jest dość duży wybór kraników paliwowych - trzy podstawowe typy to ręczny, ręczny podciśnieniowy oraz automatyczny podciśnieniowy.

Jak dbać o kranik paliwowy motocykla?

Aby nie dać się zaskoczyć, warto mieć przy sobie zestaw naprawczy kranika. Co obejmuje?Zestaw naprawczy składa się zwykle z zapasowego kranika, odstojnika, uszczelki, oringa, oraz sitka. Posiadanie dodatkowego kranika paliwowego pozwala czuć się bezpiecznie -

z pozoru niewielkie odstępstwo od normy w zakresie pracy kranika paliwowego jednośladu może spowodować mocno inwazyjne uszkodzenia (z nieodpaleniem silnika włącznie). Dlatego też warto zainwestować i szukać dobrej jakości części zamiennych, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.

Przewody paliwowemotocykla

Ich głównym zadaniem jest doprowadzanie paliwa. Wzmocnione przewody (gumowe, plastikowe lub metalowe) zabezpieczają przed wyciekiem paliwa oraz chronią układ paliwowy i napędowy przed zabrudzeniem.

Uszkodzenie przewodu - oprócz ubytku paliwa - może być niebezpieczne dla użytkownika motocykla jak i samego jednośladu. Paliwo wchodząc w kontakt z gorącymi częściami pojazdu może spowodować zapalenie. Dodatkowo, nieszczelne przewody to otwarta droga dla brudu i powietrza. Jeśli przedostaną się do silnika, mogą zapowietrzyć i uszkodzić układ wtrysku oraz utrudnić pracę silnika - z tego względu przewody paliwowe należy poddawać okresowej kontroli.

Nakładki i osłony na układ paliwowy

W zależności od modelu motocykla, niektóre widoczne elementy są dobrym pretekstem do upiększenia motocykla.W motocyklach typu chopper niezbyt atrakcyjnie prezentujące się czarne przewody paliwowe czy nieładnie wyglądający kranik paliwa można ukryć z pomocą dedykowanych osłon.

Readytoride.com.pl - części od sprawdzonych producentów

W naszym sklepie możesz wybierać pośród szerokiej gamy części związanych z układem paliwowym motocykla. Naprawiając układ paliwowy do motocykla wybieraj profesjonalne części motocyklowe - tutaj kupisz oryginalne części układu do motocykla dostarczane przez sprawdzonych producentów. W asortymencie znajdują się także części zamienne, dzięki którym naprawisz układ paliwowy do skutera. Oferujemy pojedyncze elementy oraz złożone mechanizmy, a uzupełnieniem jest zestaw naprawczy występujący w różnych wariantach. Zapewniamy szybką wysyłkę i wygodny sposób odbioru oraz profesjonalne doradztwo.

Na readytoride.com.pl znajdziesz szeroki wybór części układu paliwowego w konkurencyjnych cenach, m.in.elektrozawór, gaźniki oraz dysze, przepustnice, czujnik poziomu paliwa a także membrany i kranik.

Jak wyczyścić układ paliwowy?

Czyszczenie układu paliwowegoto prosta sprawa. Wystarczy kupić dedykowany środek do czyszczenia i dodać do paliwa, w proporcji podanej na ulotce. Tego typu preparaty czyszczące można stosować również w przypadku motocykli posiadających gaźnik. Warto pamiętać również o wyborze dobrej jakości paliwa pochodzącego ze sprawdzonych źródeł.

Chwila uwagi należy się także układowi wtrysku paliwa. Czyszczenie wtryskiwaczy to jednak dosyć duża ingerencja, dlatego lepiej udać się do profesjonalnego zakładu niż podejmować się tego na własną rękę.