• Kategorie
  • Szukaj
  • Filtry paliwa do motocykla

Filtr paliwa do motocykla to niezwykle istotny element układu paliwowego. Jego rolą jest oczyszczenie paliwa trafiającego do silnika. Choć zakup filtra paliwa to niewielki koszt, brak regularnej wymiany może skutkować poważniejszymi wydatkami w zakresie napraw silnika. Filtr, wyłapując brud i zapewniając czyste paliwo, chroni układ napędowy Twojego jednośladu. Kurz, piach i inne substancje, które trafiają do paliwa, zaburzają ruch tłokaw cylindrze, co skutkuje uszkodzeniem jednostki napędowej. Wymiana filtra paliwa oraz dobrej jakości filtry do motocykla to podstawa!

Filtr paliwa mini Na wężyk fi 6, UWAGA ! WYMIANA FILTRA CO 1000 KM
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
10.00
szt. Do przechowalni
Oryginalny filtr paliwa KTM 78141013190 Pasuje do: Motocykle: 2011 250 SX-F Europe 2011 250 SX-F MUSQUIN REPLICA Europe 2011 250 SX-F USA 2011 250 XC-F USA 20...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
39.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
59.00
szt. Do przechowalni
EMGO FILTR PALIWA HONDA 6MM Wymiary Średnica wejścia na przewód: 6 mm Wysokość całkowita: 64 mm
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
20.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
6.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
9.00
szt. Do przechowalni
Twin Air fuel filter filtr wlewu paliwa KTM SXF/EXCF, TPI 250/300/350/450 '11-'21 ,HUSQVARNA FE/FC 250/300/350/450 TPI ' Specjalny filtr montowany w gnieździe wlewu...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
119.00
szt. Do przechowalni
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Filtr paliwa FILTRON PP841 Wysokość [mm] 95 Średnica zewnętrzna [mm] 85 Średnica wewnętrzna [mm] 71
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Filtr paliwa mini wład papier MotoFiltro 6mm Wymiary: Długość całkowita: 56mm Długość całkowita bez króćców na przewody paliwa 31mm Średnica filtra&nb...
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Filtr paliwa szklany obudowa wykonana ze szkła i stali, pasuje na przewody o średnicy wewnętrznej 6,5 mm, filtr rozbieralny, istnieje możliwość usunięcia zanieczyszczeń.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny

Rodzaje filtrów paliwa do motocykla

Na rynku znajdzieszfiltry paliwa do motocykla różnego typu - kluczową różnicą jest wkład filtrujący. Możesz zamontować filtr paliwa z wkładem papierowym lub siatkowym.

Jaka jest różnica? Filtr papierowy do motocykla należy wymienić, gdy zauważysz silne zabrudzenie. Jeśli wkład filtrujący wykonano z siatki, posłuży Ci dłużej - w momencie pojawienia się większych zabrudzeń wystarczy go rozkręcić i wyczyścić. Siatkowy wkład należy do produktów dedykowanych do motocykli dwusuwowych starszego typu (wymagających mieszanki paliwowej w zbiorniku).

Jak prawidłowo zamontować filtr paliwa do motocykla?

Aby prawidłowo zamontować filtr wystarczy sugerować się strzałką, która wskazuje w jakim kierunku filtr paliwa powinien być umieszczony. Filtr paliwa do motocykla musi być skierowany strzałką w stronę układu dolotowego.

Filtry paliwa do motocykli a przewody paliwowe

Wybierając odpowiedni filtr paliwa trzeba wziąć pod uwagę średnicę wewnętrzną przewodów paliwowych. Warto wybierać filtr o średnicy w miejscu podłączenia o ok. 1 mm większej od średnicy przewodu, tak aby dobrze “trzymał”.

Uszkodzone filtry paliwa do motocykla zaburzają pracę silnika

Filtry paliwa do motocykla z racji swojej funkcji są silnie narażone na zabrudzenia i zużycie. Bardzo często dochodzi do zapchania filtra. Gdy paliwo nie może w pełni sprawnie płynąć do silnika, pojawia się gaśnięcie na biegu jałowym, przy wciśniętym sprzęgle i ogólna gorsza praca motoru. Jeśli zauważysz większe niż standardowo zużycie paliwa, kapanie z rury wydechoweji gęsty dym, koniecznie zajmij się filtrem paliwa. Jeśli filtr nie zostanie oczyszczony czy wymieniony, możemy być pewni, że znaczna ilość zanieczyszczeń przedostanie się do cylindra. W efekcie zaburzy to ruch tłoka, zaworówlub pracę świec- a w przypadku silników z wtryskiem paliwa - może dojść do uszkodzenia wtryskiwaczy. Filtry paliwa do motocykla należy poddawać okresowemu przeglądowi i wymieniać zgodnie z wytycznymi producenta. Jak często wymieniać filtr paliwa w motocyklu? Zaleca się powtarzać tę czynność co  15-20 tysięcy kilometrów.

Readytoride.com.pl to różnego rodzaju filtry paliwa do motocykli 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz profesjonalne filtry paliwa do motocykli i skuterów w korzystnych cenach - filtr rozkręcalny, profesjonalne filtry paliwa JMP, zamiennik oryginalnego filtra jak również oryginalne filtry.

Posiadamy filtry wysokiej jakości od sprawdzonych producentów - jednorazowe filtry paliwa a także modele, które można czyścić i używać wielokrotnie.

Jak wybrać odpowiedni filtr paliwa?

Sugeruj się zaleceniami producenta - filtr powinien być dopasowany do rodzaju silnika i warunków jego pracy oraz zgodny z układem wtryskowym. Jeśli masz dodatkowe wątpliwości, skontaktuj się z naszym doradcą!

Jak odpowietrzyć filtr paliwa w motocyklu?

Brak odpowietrzenia może być przyczyną dalszych uszkodzeń motocykla. Silniki odpowietrza się m.in. wysterowując pompę paliwową. W niektórych pojazdach w układzie paliwowym  jest już zintegrowana pompa ręczna, podczas gdy w innych powietrze można odessać ręcznie używając pompy ciśnieniowej. Podczas wymiany, nowy filtr dobrze napełnić czystym paliwem jeszcze przed zamontowaniem, tak aby nie dopuścić do pracy na sucho.