• Kategorie
  • Szukaj
  • Nadwozie i zawieszenie

Zarówno części nadwozia do motocykla jak i zawieszenie to elementy dość mocno narażone na eksploatację oraz różne uszkodzenia. Pracują one w trudnych warunkach i wymagają okresowych przeglądów oraz napraw usterek. Odpowiadają nie tylko za estetyczny wygląd i komfort jazdy. Co jeszcze warto wiedzieć?


Części nadwozia do motocykla

Nadwozie, z racji swojego umiejscowienia, jest bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Czasami wystarczy, aby pojazd się przewrócił, a już mamy do czynienia z rysami lub wgnieceniami. W takiej sytuacji - oprócz oczywistego dyskomfortu wizualnego - są jeszcze inne przesłanki, z powodu których warto od razu wymieniać uszkodzone elementy. Lepiej zająć się tym, zanim kolejne części będą ulegać uszkodzeniu w wyniku korozji. Nadwozie do motocykla najczęściej tworzą itemy typowo wizerunkowe np. mocowania tablic, taśmy odblaskowe na felgi, nakrętki na wentyl czy markery do opon.

Choć części nadwozia do motocykla mogą znacząco poprawiać odbiór wizualny, poszczególne elementy pełnią także inne funkcje, związane z m.in. ochroną przed zabrudzeniem, aerodynamiką oraz bezpieczeństwem.

Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
35.00
szt. Do przechowalni
LINKA GAZU ATV250ST-9E ZQA5643 Długość całkowita: 1250mm Długość pancerza: 1140-1150mm Skok linki: 100mm Gwint: M10 x 1,25 
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
39.00
szt. Do przechowalni
LINKA SPRZĘGŁA CPI XR 125 CXR5642 Długość całkowita: 1030mm Długość pancerza: 930mm Skok linki: 80mm Długość gwintu: 50mm Gwint: M8 Pasuje do: CPI XR 125
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
29.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
149.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
19.00
szt. Do przechowalni
USZCZELNIACZ 21X37X7/11 KOŁA  TYŁ  ŚREDNICA WEWNĘTRZNA : 21mm, ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA : 37mm, WYSOKOŚĆ: 7/11mm. PASUJE DO: Barton Ranger 50 4T Benzer...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
7.00
szt. Do przechowalni
ZĘBATKA PRZÓD WILMAT ZPY02281 428-15T Ilość zębów: 15 Średnica: 65mm Rozstaw otworów mocujących: 30mm Średnica otworów mocujących: gwint M6 Ilość frezów: 6 Ś...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
19.00
szt. Do przechowalni
KAPTURKI/ USZCZELNIACZE PRZECIWPYŁOWE 48X58, 2X13 ŚREDNICA WEWNĘTRZNA 48 ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA 58 PASUJE DO:  HUSQVARNA CR 125 10-13 SM 450 10- SM 510 10...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
55.00
szt. Do przechowalni
JMP DŹWIGNIA SPRZĘGŁA WYKONANA Z KUTEGO NA ZIMNO STOPU ALUMINIUM  ODPORNA NA ODKSZTAŁCENIA I ZAŁAMANIA
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
19.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
49.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
39.00
szt. Do przechowalni
Końcówki drążków kierowniczych All Balls Typ (1) :   Końcówki kulowe Połączenie drążków (1) :   Gwint wewnętrzny Gwi...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Tak
239.00
szt. Do przechowalni

Jak wybrać elementy nadwozia do motocykla?

Na readytoride.com.pl zapoznasz się z całą gamą artykułów, w szerokim przedziale cenowym, pochodzącym od różnych producentów. Starannie dobieramy akcesoria i części tak, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów i cechowały się trwałością. Uwagę poświęcamy także aspektom wizualnym - części powinny cieszyć oko najbardziej wymagających motocyklistów, poszukujących mocnego akcentu dla swojego jednośladu.

W naszym asortymencie znajdują się między innymi: kierownice i akcesoria, dźwignia zmiany biegów, błotniki, manetki, osłony, linki i cięgno oraz pokrycia siedzenia a także okleiny i plastiki, stopki oraz szyby.

Podczas wyboru części warto kierować się kwestią bezpieczeństwa i komfortu i jazdy. Gdy rozważasz wybór pomiędzy topową marką, funkcjonalnością i wyglądem - lepiej zainwestować w funkcjonalną kierownicę do cenionego producenta lub dźwignię sprzęgła i hamulca a mniejszy budżet przeznaczyć na osłony dłoni. Poza takimi oczywistymi kwestiami warto pamiętać, aby wygląd nie górował nad kluczowymi funkcjami - każde odejście od wymaganego schematu może zmniejszać bezpieczeństwo i komfort jazdy lub po prostu przyspieszać zużycie całego mechanizmu.

Poszczególne elementy nadwozia mogą być dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, natomiast inne można dopasować do całości korzystając z usług lakiernika.

 

Części nadwozia - wygląd i funkcjonalność

Dzięki różnorodności elementów takich jak okleiny, plastiki poszycia siedzenia, liczniki i lusterka oraz błotnik możesz spersonalizować swój motocykl a także poprawić jego funkcjonalność. Wymiana drobiazgów może nadać mu bardziej sportowego lub klasycznego charakteru. Komfort podróżowania zwiększa wymiana części tj. oparcia czy stopki.

Jeśli chodzi o montaż części nadwozia, w wielu przypadkach są to sprawy na tyle nieskomplikowane, że można samodzielnie naprawić je wykorzystując do tego odpowiednie elementy montażowe.

 

Części zawieszenia do motocykla

Zawieszenie  to już część zdecydowanie odchodząca od estetyki. Zadaniem tego układu jest ograniczenie przenoszenia drgań przyjmowanych przez koła podczas jazdy na mechanizmy motocykla. Skuteczność części układu zawieszenia to przede wszystkim ograniczenie niepożądanego zużycia mechanizmów jednośladu a także dyskomfortu, jaki wywołują drgania u kierowcy motocykla.

 

Funkcje części motocyklowego układu zawieszenia

Wspomniana rola w zakresie komfortu jazdy kierowcy i pasażera nie wymaga dalszego wyjaśniania. W momencie pogorszenia odczuć podczas jazdy, właściciel jednośladu bardzo często decyduje się na sprawdzenie części układu zawieszenia. O ile części kierowców to przeszkadza, o tyle niektórzy bagatelizują rolę zawieszenia, sprowadzając ją tylko do komfortu.

Tymczasem wpływ części zawieszenia motocyklowego na inne mechanizmy tj. układ napędowy czy przeniesienie napędu jest naprawdę duży - chroni wspomniane układy przed drganiami wynikającymi z pokonywania przeszkód i nierówności.

 

Części Zawieszenie motocykla są podzielone na układ przedni oraz tylny:

●     zawieszenie przednie - amortyzuje drgania a także pełni funkcje wynikające z lokalizacji z przodu, np. te związane z kierowaniem motocyklem,

●     zawieszenie tylne - zwykle znajdujące się pod innymi mechanizmami, jest odpowiedzialne za poprawne przeniesienie napędu na tylne koło.

Mówiąc o układzie zawieszenia motocykla nie sposób pominąć obowiązkowe płyny eksploatacyjne, zestawy naprawcze, uszczelniacze zawieszenia i tuleje, oraz narzędzia, które pozwalają na profesjonalny montaż czy regulację zawieszenia.


Części do zawieszenia motocyklowego w ofercie readytoride.com.pl

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne części związane z zawieszeniem dla różnych modeli motocykli - zarówno dla zawieszenia przedniego jak i tylnego. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Każdy motocyklista znajdzie tu coś dla swojego jednośladu!